Тотнъм на 1/4-финал за ФА къп след рецитал на Кейн

Кейн се отличи с хеттрик срещу Фулъм.

Тотнъм се класира за четвъртфиналите на ФА къп след убедителна победа с 3:0 срещу Фулъм в лондонското дерби от петия кръг на надпреварата. Хари Кейн се отчете с хеттрик на "Крейвън Котидж" за "шпорите".

Отборът на Почетино започна много силно и преимуществото на Тотнъм се изрази в попадение в 16-та минута. Трипиер изпълни бързо тъч, Ериксен напредна отдясно и центрира, а Кейн от воле откри резултата.

Домакините завършиха първото полувреме с по-добра игра, като в края стигнаха до възможност, но Алуко стреля право във Ворм.

Малко след почивката Кейн удвои аванса на гостите. Трипиер, който изигра много силен мач, намери Ериксен, който центрира отлично и английският национал отблизо прати топката в мрежата.

"Шпорите" продължиха да доминират и да създават положения. Хари Кейн пропусна да се разпише в 70-та минута, но две по-късно стигна до хеттрик след подаване на Али.