Рекордна покупка издъни Сити | sportcafe.bg

Рекордна покупка издъни Сити

23.10.2016, 18:05 (обновена 23.10.2016, 18:24)
6

Джон Стоунс дотук впечатляваше под ръководството на Гуардиола, но днес направи фатална грешка и донесе гола на Саутхемптън

Манчестър Сити отново не успя да победи във Висшата лига и направи трета поредна грешна стъпка. Днес "гражданите" стигнаха само до 1:1 със Саутхемптън вкъщи, въпреки че създадоха достатъчно положения, за да осъществят пълен обрат в мача.

Гостите откриха през първата част чрез Нейтън Редмънд след грешка на най-скъпия защитник в Англия - купения за 50 млн. паунда Джон Стоунс. Стоунс опита да върне една топка назад, но я пласира между Венсан Компани и вратаря Браво, извеждайки Редмънд само срещу вратаря.

Защитникът можеше да се реваншира малко по-късно, но негов гол беше отменен заради засада на Агуеро.

Сити успя да изравни бързо през второто полувреме. В 54-та минута резервата Ихеаначо засече центриране на Лерой Сане и направи 1:1.

Домакините осъществиха натиск и бяха близо до пълен обрат, но удар на Силва мина малко встрани от гредата, а Фостър спаси с една ръка изстрел на Гюндоган. По-късно отново Силва не успя да вкара, а Браво също направи спасяване след шут на Душан Тадич.

До края и Агуеро не успя да вкара при чисто положение и така Манчестър Сити не успя да победи в трети пореден мач от първенството. Отборът все още е на върха в класирането, но само по голова разлика, тъй като по 20 точки до момента имат и Арсенал и Ливърпул.

Oще: англия  висша лига  гражданите  грешна стъпка  давид силва  джон стоунс  засада  защитник  издънка  келеши ихеаначо  класиране  манчестър сити  нейтън редмънд  пеп гуардиола  покупка  премиършип  пълен обрат  саутхемптън  сити  трансфер