Нова драма с дузпи за Ливърпул в Истанбул

Арслан (вдясно) се оказа голямото оръжие на Бешикташ.

Ливърпул отново сътвори драма с дузпи в Истанбул, но за разлика от финала на Шампионската лига през 2005 г., този път загуби и отпадна от Лига Европа. Червените отстъпиха на Бешикташ след 0:1 в редовното време и продълженията. При дузпите обаче турския тим вкара всичките си пет опита от бялата точка, докато при последното изпълнение Деян Ловрен не уцели вратата.

Това бяха първи дузпи за Ливърпул в Европа от 2007 г., когато червените отстраниха Челси на полуфинал в Шампионската лига.

В редовното време англичаните загубиха с 0:1. Толгай Арслан вкара единственото попадение в 72-ата минута и изравни резултата от двата мача. В добавеното време на мача Демба Ба бе на път да класира Бешикташ, но замалко не счупи напречната греда с един хубав удар.

В продълженията нямаше голове и се стигна до дузпи. Там и двата тима вкараха при първите си 4 изпълнения. Арслан вкара петата дузпа за Бешикташ и Деян Ловрен трябваше да се разпише, за да продължат изпълненията до внезапна смърт. Хърватинът обаче не уцели вратата.

С това слабото представяне на английските отбори в Европа тази пролет продължава. Тотнъм също се сбогува с турнира, след 0:2 във Флоренция. Фиорентина продължава с общ резултат 3:1.Тотнъм видя един от най-огромните пропуски за сезона. Роберто Солдадо вместо да реализира от чиста позиция, подари топката на вратаря Нето. След паузата „Виолетовите" вкараха 2 гола. Първо Марио Гомес откри, а след това асистира на Мохамед Салах за втория гол. Новото попълнение на Фиорентина вече има 3 гола и 1 асистенция в петте мача, които записа откакто дойде във Флоренция от Челси.

Интер също отива на осминафинал след трудна победа с 1:0 над Селтик. Фреди Гуарин вкара един от головете на вечерта. Колумбиецът се разписа с мощен удар от разстояние в 88-ата минута. Селтик обаче игра с 10 души от 36-ата минута, когато  Ван Дайк бе изгонен за два жълти картона.

Интер се опитва да стане първия тим спечелил надпреварата 4 пъти. Същото важи и за Севиля. Носителят на трофея победи с 3:2 като гост Борусия Мьонхенгладбах и продължава напред след успеха с 1:0 в първата среща.