Като на майтап: Меси асистира от дузпа, Барса громи с 6:1

9, 10, 11 - атомното нападение на Барселона

Барселона записа нова гръмка победа. Този път над Селта – с 6:1 у дома. Пред над 72 000 фенове на „Камп Ноу“. А двубоят наистина бе единствен по рода си.

Първо – Меси откри резултата с фантастично изпълнение от свободен удар, но малко преди почивката гостите изравниха след гол на Гуидети от дузпа.

Във втората част обаче каталунците се развихриха. Суарес, Суарес, Суарес и хеттрик за уругваеца в рамките на 22 минут. Третият гол – след асистенция на Лионел Меси от дузпа...

Дори остана време за Иван Ракитич и Неймар също да се разпишат и да направят загубата за Селта разгромна.

Въпреки че е с мач по-малко, Барса има преднина от три точки пред втория Атлетико и четири пред третия.