Варди се развихри срещу Манчестър Сити

Голово шоу на "Кинг Пауър Стейдиъм". Снимка: getty
Голово шоу на "Кинг Пауър Стейдиъм".

Шампионът Лестър победи с 4:1 Манчестър Сити на своя "Кинг Пауър Стейдиъм". Головият маратон започна още в 3-ата минута, когато Джейми Варди откри резултата. Анди Кинг удвои, а до края английският централен нападател оформи хеттрика си.

Шокиращото начало бе белязано от Варди, който сложи край на головата суша в третата минута. Две по-късно Анди Кинг удвои аванса на домакините с топовен удар от границата на наказателното поле.

Малко след това Слимани пропусна да покачи на 3:0, след като изпусна на празна врата. В 20-ата минута обаче Лестър все пак стигна до трети гол. Домакините направиха образцова контраатака, като само за 3-4 секунди топката стигна от наказателното поле на "лисиците" до това на Манчестър Сити, където Варди реализира втория си гол в мача.

В 78-ата минута Варди оформи хеттрика си, след като пресече подаване на Джон Стоунс към Клаудио Браво и от нищожен ъгъл отбеляза за 4:0.

Четири минути по-късно Сити вкара с първия си точен удар в мача. Александър Коларов бе голмайстор с красив удар от пряк свободен удар.

В 90-ата минута Нолито оформи крайното 2:4.

В класирането Лестър се изкачи до 14-ото място с 16 точки, докато Манчестър Сити е на четвърта позиция с 30 точки.