Агонията на Реал продължи със загуба на "Бернабеу"

Роналдо и компания бяха мощно освиркани от феновете си след последния съдийски сигнал Снимка: Getty Images

Реал Мадрид допусна пореден болезнен провал и загуби с 0:1 от Виляреал на "Сантяго Бернабеу" в среща от 19-ия кръг на Ла Лига.

Играчите на Зинедин Зидан изнесоха поредната си ялова продукция, в която не направиха достатъчно в атака, за да пробият защитата на противника, а три минути преди края пуснаха гол от контраатака, причинил загубата им.

През първата част Роналдо и Бейл направиха пропуски за Реал, а през второто полувреме домакините ставаха все по-безидейни в предни позиции. Не помогнаха и смените на Зидан, вкарал Марко Асенсио и Лукас Васкес вместо Бейл и Иско 20 минути преди края.

В 87-ата минута Виляреал подхвана контраатака, Черишев центрира към Енес Юнал, чийто удар беше спасен от Кейлор Навас отблизо. Топката обаче попадна в Пабло Форналс, който с едно докосване прехвърли вратаря за победното 1:0.

В класирането Реал Мадрид е четвърти с 31 т., а петият Виляреал се доближи само на точка от днешния си съперник. Утре първенецът Барселона може да поведе с цели 19 т. на големия враг, ако победи Реал Сосиедад като гост.