Агонията на Реал продължи със загуба на "Бернабеу" | sportcafe.bg

Агонията на Реал продължи със загуба на "Бернабеу"

13.01.2018, 19:00 (обновена 13.01.2018, 19:25)
Реал Мадрид - Виляреал 0:1

Роналдо и компания бяха мощно освиркани от феновете си след последния съдийски сигнал

Реал Мадрид допусна пореден болезнен провал и загуби с 0:1 от Виляреал на "Сантяго Бернабеу" в среща от 19-ия кръг на Ла Лига.

Играчите на Зинедин Зидан изнесоха поредната си ялова продукция, в която не направиха достатъчно в атака, за да пробият защитата на противника, а три минути преди края пуснаха гол от контраатака, причинил загубата им.

През първата част Роналдо и Бейл направиха пропуски за Реал, а през второто полувреме домакините ставаха все по-безидейни в предни позиции. Не помогнаха и смените на Зидан, вкарал Марко Асенсио и Лукас Васкес вместо Бейл и Иско 20 минути преди края.

В 87-ата минута Виляреал подхвана контраатака, Черишев центрира към Енес Юнал, чийто удар беше спасен от Кейлор Навас отблизо. Топката обаче попадна в Пабло Форналс, който с едно докосване прехвърли вратаря за победното 1:0.

В класирането Реал Мадрид е четвърти с 31 т., а петият Виляреал се доближи само на точка от днешния си съперник. Утре първенецът Барселона може да поведе с цели 19 т. на големия враг, ако победи Реал Сосиедад като гост.

Oще: агония  белия балет  бернабеу  виляреал  гарет бейл  жълтата подводница  загуба  зинедин зидан  издънка  испания  кейлор навас  класиране  кралете  кристиано роналдо  ла лига  мъки  пабло форналс  провал  реал  реал мадрид  сантяго бернабеу  смени