Никакъв проблем за Челси срещу шампиона - 3:0 | sportcafe.bg

Никакъв проблем за Челси срещу шампиона - 3:0

15.10.2016, 16:30 (обновена 15.10.2016, 16:50)
Еден Азар

Еден Азар отбеляза втория гол за Челси днес

Без да срещне проблеми, Челси победи с 3:0 шампиона Лестър на "Стамфорд Бридж" в първи двубой от осмия кръг на английската Висша лига.

Диего Коста откри резултата още в седмата минута след центриране от ъглов удар и майсторски отклонена от Неманя Матич топка.

В 33-ата минута Еден Азар удвои. Падналият на земята Педро изведе белгиеца, той премина покрай Шмайхел и прати топката във вратата за 2:0. Малко преди това Давид Луис беше ударил гредата от пряк свободен удар.

Десет минути преди края резервата Чалоба изведе с пета Виктор Моузес и той фиксира крайния резултат.

Така Челси мина на пето място в класирането с 16 точки. Лестър е 13-и, а това беше четвърта поредна шампионатна загуба като за "лисиците" като гости.

Oще: англия  виктор моузес  висша лига  диего коста  диего коща  еден азар  загуба  лестър  никакъв проблем  премиършип  стамфорд бридж  челси  шампион