Хеттрик на Роналдо и нов трофей за Зизу и Реал

Хеттрик на Роналдо и един гол на Бензема направиха Реал световен клубен шампион

Реал Мадрид завоюва третия си трофей за 2016 година. След Шампионската лига и Суперкупата на УЕФА, „кралете” спечелиха и Световното клубно първенство след успех с 4:2 над Кашима Антлърс във финала след продължения.

Японците дадоха сериозен отпор в редовното време, но в продълженията рухнаха. Кристиано Роналдо наниза хеттрик, като два от головете му паднаха в продълженията.

Редовното време завърши при резултат 2:2. Карим Бензема откри за Реал още в деветата минута, но въпреки тоталния натиск на „кралете”, Кашима стигна до изравняване. Гаку Шибасаки се възползва от неразбирателство в отбраната на Реал и с първия точен удар за японския отбор направи 1:1 в края на полувремето.

Малко след почивката отново Шибасаки не бе затворен по най-добрия начин и с удар извън наказателното поле изведе Кашима напред.

Авансът на японците не трая дълго и след точно час игра Кристиано Роналдо изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Ямамото срещу Васкес.

До края на редовното време Реал пропусна няколко добри положения, а в заключителните секунди станахме свидетели на изключително любопитни действия от съдията Джани Сиказве.

Реферът от Зимбабве отсъди нарушение на Серхио Рамос и тръгна да му показва жълт картон. Изведнъж се сети, че капитанът на Реал вече има един жълт и това би му бил втори, спря се и не посмя да изгони Рамос, което разгневи играчите на Кашима.

В продълженията имаше само един отбор – този на Реал. Кристиано Роналдо оформи хеттрика си още през първите добавени 15 минути и лиши от интрига второто продължение.

Най-доброто положение в последните 15 минути се откри пред Алваро Мората, който развинти отбраната на Кашима, преодоля и вратаря, но ударът му бе избит от голлинията от върнал се защитник в червено-черно.

За Реал предстоят почти 3 пълни седмици почивка. Следващият мач за „кралете” е на 7 януари срещу Гранада на „Сантяго Бернабеу”.