ПСЖ затвърди доминацията си в дербито с Монако

ПСЖ заложи на атомното нападение Единсон Кавани, Неймар и Килиан Мбапе. В средата на терена  действаха Юлиан Дракслер, Адриен Рабио и Марко Верати
ПСЖ заложи на атомното нападение Единсон Кавани, Неймар и Килиан Мбапе. В средата на терена действаха Юлиан Дракслер, Адриен Рабио и Марко Верати

Пари Сен Жермен триумфира в дербито от 14-ия кръг на Лига 1, надигравайки Монако с 2:1 на “Луи II”. В 19 мин. Единсон Кавани даде аванс на столичани, а Неймар удвои в началото на второто полувреме. В края на мача Жоао Моутиньо оформи крайния резултат.

В 19 мин. Дракслер подаде на Единсон Кавани, който отблизо прати топката под напречната греда за 0:1. При този резултат двата тима се прибраха на почивката.

В 52 мин. Нейамр бе изблъскан в наказателното поле и съдията изпълни дузпа, която бразилецът реализира.

До края ПСЖ доминираше, но вместо да направи резултата класически, трябваше да трепери, след като Моутиньо намали пасива на Монако. Не се стигна обаче до нови голове.