Игуаин отново разби сърцето на Наполи

Ювентус допусна обрат, но двата гола на Игуаин бяха достатъчни да ги класират на финала Снимка: Getty Images

Наполи показа силен дух и спечели с 3:2 полуфинала реванш за Купата на Италия срещу Ювентус.

На финала обаче отиват "бианконерите" благодарение на победата с 3:1 в първия мач, заради която общият резултат е 5:4 в тяхна полза. Герой за Юве срещу бившия си отбор отново беше Гонсало Игуаин, който вкара двата гола за гостите на "Сан Паоло" под бурните освирквания на феновете на Наполи.

Първото положение се откри пред вратата на Ювентус, но резервният вратар Нето спаси удара на Кайехон. В 32-ата минута Игуаин избухна от нищото и с нисък удар извън наказателното поле вкара на неподготвения Рейна - 1:0 за Юве.

Наполи трябваше да обръща през второто полувреме и още в 53-ата минута Марек Хамшик успя да изравни с прецизен удар от чиста позиция. Само 6 минути по-късно обаче Игуаин вкара втория си гол след подаване на Куадрадо и ситуацията за домакините изглеждаше безнадеждна - при 1:2 вече им трябваха 4 безответни гола.

В 61-ата минута вратарят на Юве Нето се издъни при овладяването на едно подаване от тъч и позволи на Дрис Мертенс да му вкара гол с първото си докосване няколко секунди след появата си в игра - 2:2. Това даде сили на Наполи да преследва обрата и в 67-ата минута Инсиние се възползва от добрия пробив на Кайехон, за да завърши атаката и да направи 3:2.

До края обаче Ювентус успя да затвори мача и да неутрализира домакините, като по този начин ще има шанса да завоюва трета поредна Купа на Италия.

На финала на 2 юни "Старата госпожа" ще се изправи срещу Лацио.