Юнайтед излъга Ливърпул в дербито

Рууни донесе победата на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед съвсем не бе по-добрият отбор в голямото английско дерби с Ливърпул на "Анфийлд", но си тръгна с трите точки след минимална победа с 1:0.

Успехът на "червените дяволи" донесе Уейн Рууни, който се разписа със силен шут отблизо десетина минути преди края на редовното време. С успеха Юнайтед се доближи на две точки от четвъртия във временното класиране Тотнъм.

Разкъсваният от критики мениджър на гостите Луис ван Гаал пък продължи 100-процентовия си рекорд срещу мърсисайдци, откакто пое гранда от Манчестър.

Ливърпул определено трябва да съжалява за загубата, след като създаде много повече положения пред вратата на Давид де Хеа, но Фирмино, Лалана, Джан, Хендерсън, Милнър и останалите играчи на домакините не успяха да намерят пътя към вратата на Юнайтед.

"Дяволите" от своя страна бяха убийствено ефективни. Както и срещу Ареснал през седмицата, изпълнение на корнер за пореден път внесе хаос в отбраната на Ливърпул в 79-та минута, когато Маруан Фелаини се пребори с двамата централни бранители на домакините Мамаду Сако и Коло Туре за високата топка.

Ударът на белгиеца срещна горната греда зад Симон Миньоле, но при добавката Уейн Рууни бе безкомпромисен и опъна мрежата за 0:1. Това в крайна сметка се оказа и решителният момент в мача и единественият гол в него.

В агитката на гостите бяха футболистите на Манчестър Юнайтед Фил Джоунс и Майкъл Карик.