Вратар попари Милан в дебюта на Гатузо

Дебютът на Гатузо ще се помни дълго

Гол на вратаря Алберто Бриньоли в добавеното време попари Милан при дебюта на Дженаро Гатузо начело на тима. „Росонерите“ стигнаха само до равенство 2:2 като гост на новака Беневенто, който спечели историческа първа точка в Серия А.

Джакомо Бонавентура откри резултата в 38-ата минута, след като първо засече с глава центриране на Кеси, а ударът му бе спасен от вратаря, но при добавката не сбърка.

Джордже Пушкаш изравни малко след почивката, но Никола Калинич отново изведе Милан с гол в 57-ата минута.

В 75-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Алесио Романьоли бе изгонен за втори жълт картон.

Крайното 2:2 оформи 26-годишният страж на Беневенто Алберто Бриньоли, който дълбоко в добавеното време се включи в противниковото наказателно поле и след центриране от фаул с глава прати топката в мрежата на Донарума.

Официално попадението бе записано в 95-ата минута, като с този гол Беневенто спечели първата си точка в Серия А.

Така несгодите за „росонерите“ продължиха и след уволнението на Винченцо Монтела и назначаването на Дженаро Гатузо. Милан вече има 21 точки на седмото място и остава на цели пет от зона „Европа“, където обаче петият Лацио и шестият Сампдория имат по цели два мача по-малко.

Беневенто пък остава последен, но след 14 поредни загуби вече има и положителен точков актив срещу името си – 1.