Велик мач! Страхотен Меси! Битката за титлата е жива

Барса триумфира на "Бернабеу".

Реал Мадрид бе на няколко секунди от почти сигурна първа титла на Испания от пет години насам, но Лионел Меси имаше друго мнение по въпроса.

Реал изравни в 86-та минута с 10 човека за 2:2 и точката бе равносилна на победа, но аржентинският гений попари "Бернабеу" в лудо Ел Класико от 33-ия кръг.

Така Барса оглави класирането с равен брой точки и с по-добра голова разлика от вечния си съперник, но и с мач повече от "кралете".

Рециталът на Меси завърши с победния гол, при който не издържа - съблече се и показа на "Бернабеу" фланелката си, за което получи жълт картон, но бе започнал още през първата част.

Бълхата бе върнал своите, които се оказаха догонващи преди да е изминал половин час.

В 28-та минута след центриране от корнер Марсело овладя пред наказателното поле и центрира към далечната греда, където Рамос удари стълба, а Каземиро имаше щастието да е най-близо до отбитата топка и насочи в празнената мрежа.

Пет по-късно Меси насочи топката безупречно в левия ъгъл на Навас за 1:1 след асистенция на Ракитич.

Заредиха се страхотни атаки след почивката, а четвърт час преди края Ракитич наниза попадение от над 20 метра за 2:1 за Барса.

Ситуацията на Реал стана безнадеждна, когато три минути по-късно съдията извади директен червен картон на Рамос след безумно влизане в краката на Меси.

Но Зидан направи брилянтна смяна и влезлият като резерва Хамес Родригес изскочи сам на първа греда след пас на Марсело и отблизо реализира за 2:2.

Лео Меси обаче не бе казал последната си дума и съкруши Реал с гол дълбоко в добавеното време.

Аржентинската легенда бе оставен непокрит при подаване на Жорди Алба и дари своя тим с така необходимите три точки.