Реал Мадрид обърна Виляреал от 0:2 и си върна първото място

Роналдо направи пропуски, но отбеляза дузпата, с която Реал изравни за 2:2 Снимка: Getty Images
Роналдо направи пропуски, но отбеляза дузпата, с която Реал изравни за 2:2

Реал Мадрид си върна първото място в Ла Лига с трудно 3:2 в гостуването на Виляреал.

Домакините поведоха с 2:0 на "Ел Мадригал", но Реал успя да осъществи пълен обрат. През първото полувреме имаше положения и пред двете врати, а Кейлор Навас трябваше да прави спасяване след 11 минути игра.

В 35-ата минута вратарят на домакините Асенхо се контузи, след като вече беше отразил удар на Бензема, и трябваше да бъде сменен от резервата Андрес Фернандес. През втората част Виляреал нанесе светкавичен удар с два бързи гола. В 50-ата минута Марсело изчисти една топка на крака на оставения непокрит Мануел Тригерос и играчът на Виляреал стреля от въздуха, за да порази вратата на Навас за 1:0.

Шест минути по-късно Седрик Бакамбу беше изведен от Бруно на ръба на засадата, измъкна се от Серхио Рамос и вкара за 2:0.

Реал реагира бързо и в 59-ата минута Роналдо засече от въздуха центриране, но ударът му се удари в лявата греда. В 64-ата минута Гарет Бейл скочи най-високо в наказателното поле на Виляреал и засече центриране на Карвахал, за да намали на 1:2.

В 72-ата минута гостите получиха малко спорна дузпа за игра с ръка на Бруно Сориано, която Кристиано Роналдо превърна в гол за 2:2. Протестите на Виляреал доведоха до санкции за двама души от скамейката им - резервата Роберто Солдадо получи жълт картон, а помощник-треньорът Фран Ескриба беше изгонен.

В 83-ата минута влезлият преди минути Алваро Мората донесе победата на Реал, като отбеляза с глава при центриране на Марсело. В 90-ата минута Джонатан дос Сантос не успя да намери вратата при добро положение и така мадридчани се поздравиха с успеха.

В класирането Кралския клуб е на върха с 55 т., една повече от Барселона. Реал все още има и мач по-малко от вечния съперник. Виляреал е шести с 39 т.