Арсенал е на финал след продължения и обрат

Чилиецът Алексис Санчес се превърна в герой за Арсенал.

Арсенал - Челси е тазгодишният финал в турнира за ФА къп. След като снощи "сините" се справиха с Тотнъм, в неделя тимът на Арсен Венгер осъществи обрат и надделя с 2:1 над Манчестър Сити след продължения.

Алексис Санчес реализира победното попадение след 100 минути игра. Преди това през втората част Серхио Агуеро бе извел Сити, а Начо Монреал се бе разписал за 1:1.

Положенията през първото полувреме не липсваха, но гол така и не падна. Малко преди почивката лондончани поискаха дузпа за задържане на Навас, но реферът не се реши да посочи бялата точка.

След малко повече от час игра "гражданите" поведоха в резултата. Яя Туре изведе Агуеро сам срещу вратаря и Кун порази целта - 1:0. В 71-та минута Арсенал изравни, след като Начо Монреал засече центриране за 1:1.

В оставащите минути се заредиха положения, но мачът се реши в допълнителното време, в което Арсенал стигна до обрат.

Алексис намери мрежата в 100-та минута. След центриране от фаул в наказателното поле на Сити се получи разбъркване. Топката попадна в Алексис Санчес, който отблизо не пропусна да вкара.