Уникален мач в Англия с девет гола и шеметни обрати | sportcafe.bg

Уникален мач в Англия с девет гола и шеметни обрати

26.11.2016, 18:57 (обновена 26.11.2016, 20:02)
Суонзи - Кристъл Палас 5:4

С два гола след 90-ата минута Йоренте докара нещата до 5:4 за Суонзи в головия трилър

В луд мач от английската Висша лига Суонзи и Кристъл Палас завършиха при резултат 5:4 след множество обрати и куп голове в последните минути.

До 66-ата минута бяха паднали едва два от головете. Заха откри за Палас в 19-ата минута, а в 36-ата Гилфи Сигурдсон изравни след перфектно изпълнение от пряк свободен удар.

В последния половин час обаче падна дъжд от попадения.

Първо домакините стигнаха до преднина с 3:1 с две бързи попадения на Лирой Фер в 66-ата и 68-ата минута. Между 75-ата и 84-ата минута обаче Палас стигна до пълен обрат с три също светкавични гола. Поредното разбъркване в мача позволи на Джеймс Томкинс да направи 2:3, после Джак Корк отклони топката с глава за един грандиозен автогол, донесъл равенство 3:3. След корнер Кристиан Бентеке довкара отблизо и доведе нещата до 4:3 за гостите.

В добавеното време обаче дойдоха минутите на резервата на Суонзи Фернандо Йоренте. В 91-ата минута той направи 4:4 след като реагира бързо при поредица от рикошети, а в 93-ата отбеляза и победния гол, отново чрез довкарване на топката отблизо.

Суонзи продължава да е в зоната на изпадащите и се движи 19-ти с 9 т. Кристъл Палас има две точки повече и е на 16-о място, над чертата.

Oще: автогол  англия  висша лига  гилфи сигурдсон  голове  голов трилър  добавка  довкарване  кристъл палас  луд мач  обрати  резерва  суонзи  уникален  фернандо йоренте