Комични голове потопиха Ван Гаал и Юнайтед в Съндърланд

Грешка на Де Хеа в края коства точката за Манчестър Юнайтед

Съндърланд измъкна изключително важни три точки в борбата за оцеляване във Висшата лига. В мач от 26-ия кръг „черните котки” победиха с 2:1 у дома Манчестър Юнайтед и поне временно изместиха Норич от 18-ата позиция, на точка от 17-ия Нюкасъл.

Още в третата минута новото попълнение Уаби Хазри откри резултата на „Стейдиъм ъф Лайт”. След негово изпълнение на свободен удар от фланга, топката премина през купа от играчи, никой не успя да играе с нея, след което се заби в далечния ъгъл на Де Хеа.

Антони Марсиал изравни малко преди почивката, възползвайки се недобра намеса на Маноне след удар на Мата отдалече. Нападателят на Юнайтед технично прехвърли стража на домакините за 1:1.

През втората част Съндърланд бе по-добрият отбор на терена. Де Хеа спаси няколко добри положения, едно от които сам срещу нападател на домакините.

Все пак, в 82-рата минута, друго ново попълнение – Дейм Н`Дой – засече с глава едно центриране от корнер, Де Хеа успя да се намеси, след което и Марсиал спря топката на самата голлиния, но при падането си, испанският страж на Юнайтед чукна кълбото с лакътя си и тя влезе във вратата му.

До края на двубоя „червените дяволи” не успяха да създадат нито един 100-процентово голово положение, като Мемфис Депай бе най-близо до гола, но изстрелът му от границата на наказателното поле бе отразен от Маноне.

С победата Съндърланд има 23 точки – колкото има и Норич, но тимът на Сам Алардайс е с по-добра голова разлика, и на една зад Нюкасъл. Манчестър Юнайтед остава пети, на шест точки от топ 4, а при победа на Уест Хем над Норич, ще падне до шестата позиция.