Аржентина с трета поредна победа (видео)

Аржентина излезе от групите с пълен актив от 9 точки след три поредни победи и на 1/4-финалите ще срещне Венецуела
Едуардо Варгас и Алексис Санчес нанизаха по два гола за успеха с 4:2 над Панама, който класира Чили на 1/4-финалите, където тимът на Пици ще се изправи срещу Мексико

Аржентина спечели трета поредна победа на Копа Америка и е единственият отбор на юбилейния турнир, който излезе от групите с пълен актив от девет точки.

„Гаучосите” минаха през Боливия с класическото 3:0, въпреки че звездата Лионел Меси не успя да се разпише.

И трите гола паднаха през първата част – Ерик Ламела (13’), Езикел Лавеци (15’) и Виктор Куеста (32’) вкараха за Аржентина.

Аржентина стана и първият отбор, излязъл от групите с пълен актив от девет точки на Копа Америка, от 2007 година насам.

В другия мач от група D Чили победи Панама с 4:2 в директната битка за второто място.

Кампарго откри още в петата минута за Панама, но до 50-ата Чили направи 3:1 с два гола на Едуардо Варгас и един на Алексис Санчес.

Панама намали на 2:3 чрез Аройо в 75-ата, но с втория си гол, минута преди края, Алексис Санчес оформи крайното 4:2 и подпечата билета на Чили за 1/4-финалите.