Бенфика е шампион на Португалия за четвърти пореден път | sportcafe.bg

Бенфика е шампион на Португалия за четвърти пореден път

14.05.2017, 10:12 (обновена 14.05.2017, 10:21)
Бенфика - шампион на Португалия за 2017 г.

Футболистите на Бенфика празнуват след края на мача с Витория

Бенфика стана шампион на Португалия за четвърти пореден път.

Победа с 5:0 над Витория Гимараеш снощи узакони шампионския трофей кръг преди края, когато "орлите" имат 8 точки преднина пред Порто.

Бенфика поведе с 2:0 още до 16-ата минута с голове на Франко Черви и Раул Хименес и си осигури успеха. Луис Мигел Пици направи 3:0 в 37-ата минута, два гола на Жонас до края оформиха резултата.

Порто има мач по-малко, но е твърдо на второто място, а трети е Спортинг, който също си осигурява място в зона Шампионска лига.

От 2002 г. насам шампиони на Португалия неизменно са Порто или Бенфика, които имат съответно 27 и 36 титли на страната.

Oще: бенфика  орлите  порто  португалия  спортинг  титла  хегемон  шампион