Наполи взе дербито в Серия А, Манджукич измъкна Юве

Манджукич донесе победата на Юве срещу Фиорентина Снимка: Getty Images
Манджукич донесе победата на Юве срещу Фиорентина

Наполи продължава перфектната си серия в италианското първенство и вече има пет победи от пет мача от началото на сезона.

Тимът на Маурицио Сари спечели категорично с 4:1 дербито на кръга срещу Лацио и остава на първо място в класирането.

Домакините от Лацио откриха резултата в 30-ата минута чрез холандския защитник Стефан де Фрай, но Наполи обърна мача в рамките на пет минути през второто полувреме. В 54-ата минута Калиду Кулибали направи 1:1 от близка дистанция след ъглов удар, само две минути по-късно Кайехон направи 2:1, а в 59-ата минута Дрис Мертенс отбеляза същински шедьовър с техничен прехвърлящ удар за 3:1.

Последния гол за Наполи отбеляза Жоржиньо от дузпа в края.

С пет победи от пет мача в първенството продължава и шампионът Ювентус, който победи с 1:0 Фиорентина у дома.

Голът за успеха беше дело на Марио Манджукич, който засече центриране на Хуан Куадрадо в 52-ата минута.

По-рано през вечерта Рома победи безпроблемно с 4:0 в гостуването на новака Беневенто. Голмайсторът Един Джеко вкара два гола за успеха, а домакините си отбелязаха два автогола в опити да изчистят центрирания, насочени към босненеца.

Милан се отчете с победа над друг новак - СПАЛ 2013. "Росонерите" победиха благодарение на две дузпи, вкарани от Рикардо Родригес в 26-ата минута и Франк Кеси в 60-ата.