Клаудио Браво запуши Португалия и класира Чили на финал

Браво спасява една от дузпите, за да изпрати чилийците на финала в турнира Снимка: Getty Images
Браво спасява една от дузпите, за да изпрати чилийците на финала в турнира

Чили се класира за финала на Купата на конфедерациите след победа с 3:0 след дузпи над европейския шампион Португалия.

Вратарят на Манчестър Сити Клаудио Браво беше героят за южноамериканците, тъй като спаси и трите дузпи, отправени към него след нулевото равенство през 120-те минути игра.

Мачът започна интересно, но с напредването на времето темпото спадаше все повече.

Португация можеше да поведе през първата част, когато Кристиано Роналдо пусна идеален пас към Андре Силва, но Браво спаси удара му.

През второто полувреме положенията бяха малко и съперниците не желаеха да рискуват.

Така се стигна до продълженията, където нулевото равенство се запази и чилийците съжаляваха повече за това. В 118-ата минута съдията подмина чиста дузпа за Чили за нарушение на Жозе Фонте, а технологията за видеоповторения също незнайно защо не беше използвана.

Секунди преди края изстрел на Видал срещна гредата, а Мартин Родригес уцели втора греда при добавката.

Така се стигна до 11-метровите удари, при които Браво спаси още първата дузпа, изпълнена от Рикардо Куаресма. После по същия начин стражът заключи вратата си при ударите на Жоао Моутиньо и Нани, а чилийците вкараха и при трите си опита и отиват на финал.

Съперникът им ще бъде определен утре, когато в другия полуфинал се срещат Германия и Мексико.