И Уест Хем не успя да спре Челси по пътя към титлата

Тимът на Конте празнува втория си гол в мача, който Диего Коща вкара в началото на второто полувреме Снимка: Getty Images

Челси спечели с 2:1 лондонското дерби с Уест Хем. В гостуването си на "чуковете" отборът на Антонио Конте не срещна особени проблеми и водеше спокойно с 2:0 до самия край.

Резултатът беше открит след първата опасна контраатака на Челси. В 25-ата минута бързо разиграване между Еден Азар и Педро изведе белгиеца сам срещу вратаря Рандолф. Азар финтира и отбеляза за 1:0 в опразнената врата.

В края на полувремето гостите отново контраатакуваха опасно, но първо Диего Коща не успя да засече прострелния пас на Азар, а после ударът на Моузес беше блокиран, а този на Педро спасен от Рандолф.

В 49-ата минута обаче Челси все пак вкара втори гол. След центриране от ъглов удар защитник на Уест Хем сам отклони топката към далечната греда и там Диего Коща от няколко метра засече за 2:0.

Шансът на Уест Хем да се върне в мача дойде в 61-ата минута, когато Тибо Куртоа изби удар на Фегули. Последва спасяване и на Рандолф при удар на Коща.

"Чуковете" стигнаха до попадение, но то падна едва в 92-ата минута, когато гостите сгрешиха в собствената си половина, Андре Аю намери Мануел Лансини и той с удар по диагонала намали на 1:2. За повече обаче нямаше време и Челси записа 21-ва победа за сезона.

"Сините" са на първо място с 10 точки пред втория Тотнъм. Уест Хем остава на 11-та позиция с 33 т.