Отново Рамос! Капитанът отново измъкна Реал

Серхио Рамос отново измъкна Реал с гол в последните секунди Снимка: Getty Images
Серхио Рамос отново измъкна Реал с гол в последните секунди
Страхотната хореография преди началото на мача
Минута мълчание за жертвите от самолетната катастрофа с отбора на Чапекоензе
ГОЛ 1:0, Луис Суарес, 53 мин.
Роналдо за малко да изравни минути преди края, но ударът му бе изчистен пред голлинията.
Тогава обаче дойде моментът на Серхио Рамос, който още веднъж спаси Реал с гол в последните секунди. Снимка: Getty Images

Отново този Серхио Рамос. Бранителят спаси Реал от загуба в Ел класико и донесе изравнителното попадение за 1:1 на „Камп Ноу” в заключителните секунди на редовното време.

Първото полувреме не предложи почти нищо интересно пред двете врати. И двата отбора имаха претенции за по две дузпи, но съдията не се хвана на нито едно от тях.

Проблеми в съставите на двата тима може би отнеха голяма част от блясъка на сблъсъка. Гарет Бейл отсъстваше за „кралете”, докато Андрес Иниеста се появи едва след час игра в първия си мач от месец и половина насам.

Луис Суарес изведе каталунците напред в резултата в 53-тата минута, след като засече центриране на Неймар от свободен удар. При гола на Суарес обаче останаха съмнения за засада и за нарушение на уругваеца.

Двубоят не бе добър за двете нападателни триота. Суарес вкара единствения си по-сериозен шанс, докато това не успяха да направят Неймар и Меси. Бразилецът направи по-сериозният пропуск, след като, останал сам срещу Кейлор Навас, стреля над напречната греда и пропусна да убие интригата в мача 20 минути преди края.

Гарет Бейл пък бе контузен, а нито Кристиано Роналдо, нито Карим Бензема успяха да застрашат противниковата врата по кой знае какъв начин.

В края Реал най-накрая натисна по-сериозно. Пропусна няколко положения, удар на Роналдо с глава дори бе изчистен току пред голлинията.

Така обаче дойде 90-ата минута. Моментът на Серхио Рамос. Капитанът отново се оказа на точното място в заключителните секунди и измъкна Реал, както го е правил много пъти.

„Кралете” се спасиха от загубата, въпреки че в самия край една силно изритана топка, след разбъркване в наказателното поле, можеше да донесе трите точки на Барса, но кълбото бе изчистено от голлинията.

След ремито, Реал запазва преднината си от шест точки в класирането пред каталунците.