Арсенал се изложи срещу Мидълзбро, спря победната серия

Този път отборът на Венгер не показа висока резултатност и можеше и да загуби Снимка: Getty Images
Този път отборът на Венгер не показа висока резултатност и можеше и да загуби

Няколко дни след разгрома 6:0 над Лудогорец Арсенал се спъна във Висшата лига.

"Топчиите" завършиха 0:0 с Мидълзбро като домакини, с което прекратиха серията си от няколко поредни победи. Все пак тимът на Арсен Венгер поне временно излезе на първо място със събраните 20 точки - с точка повече от Тотнъм, който днес направи нулево равенство с Борнемут, и от Манчестър Сити, който посреща Саутхемптън утре.

Срещу Мидълзбро Арсенал можеше и да загуби мача. В 20-ата минута Траоре от гостите остана сам срещу Чех, но вратарят спаси с крак. Топката стигна до Негредо, който вместо да вкара в опразнената врата стреля отново в Чех. Минута след това Гастон Рамирез нацели гредата след много добро изпълнение на пряк свободен удар.

Малко по-късно Чех отново спаси Арсенал от сигурен гол и отрази удар с глава на Рамирес отблизо. В края на полувремето Йозил можеше да открие за Арсенал, но не успя да засече подаването на Уолкът.

В 59-ата минута отново Чех трябваше да се намесва, след като Траоре проби на скорост и стреля остро по диагонала, но вратарят изби.

В добавеното време Йозил прати топката във вратата на Валдес, но голът беше отменен заради засада.