Юнайтед с ново 4:0, Лукаку пак бележи

Към края Юнайтед вкара три гола за четири минути и пречупи домакините Снимка: Getty Images
Към края Юнайтед вкара три гола за четири минути и пречупи домакините

Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа от началото на Висшата лига, и то със същия резултат.

"Червените дяволи" удариха с 4:0 Суонзи като гости и имат пълен актив от шест точки на старта на първенството. В първия кръг четворка от отбора на Моуриньо отнесе Уест Хем.

Гостуването на "Либърти Стейдиъм" обаче не мина безпроблемно за Юнайтед. Домакините уцелиха греда още в третата минута чрез Джордан Аю, след това гредата спаси и тях при центриране на Мата от пряк свободен удар и изстрел с глава на Фил Джоунс.

В 36-ата минута Рашфорд имаше чиста възможност очи в очи с Фабиански, но разочарова при последното отиграване. В самият край на полувремето тимът на Моуриньо най-сетне откри - Погба стреля с глава след корнер, Фабиански изби в гредата, но бранителят Ерик Баи засече при добавката за 1:0.

През второто полувреме домакините опитаха да бъдат по-активни, но не стигаха до чисти положения, а в последните десетина минути защитата им рухна напълно. В 80-ата минута Ромелу Лукаку получи от Мхитарян и оставен сам в наказателното поле покачи на 2:0. При нова контраатака две минути по-късно Мхитарян отново записа асистенция, а този път атаката завърши Погба с копване над вратаря - 3:0.

В 84-ата минута Погба изведе Антони Марсиал, който оформи крайното 4:0.