Юнайтед надделя над Арсенал с 3:2 | sportcafe.bg

Юнайтед надделя над Арсенал с 3:2

28.02.2016, 18:05 (обновена 28.02.2016, 18:20)
маркъс рашфорд

Маркъс Рашфорд беше звездата на Юнайтед срещу Арсенал - два гола и една асистенция

Манчестър Юнайтед победи с 3:2 Арсенал в дербито на 27-я кръг на Висшата лига и нанесе тежък удар на шампионските амбиции на лондончани, които са вече на 5 точки от лидера Лестър. В същото време Юнайтед е на петата позиция, само на 3 точки от Манчестър Сити, който заема 4-ото място.

Новата звезда на Юнайтед - 18-годишният Маркъс Рашфорд вкара в 29-ата и 32-ата минута, а Андер Ерера добави едно попадение в 65-ата минута, като пасът за него дойде от Рашфорд. Гостите отговориха с голове на Дани Уелбек (40) и Месут Йозил в 69-ата минута.

10 минути преди края на мача Луис ван Гаал извади Рашфорд, а на мястото му влезе Аднан Янузай. Феновете по трибуните станаха на крака и изпратиха с овации Рашмор, който беше звездата на мача.

Заради контузиите на много титуляри Ван Гаал прибегна до играчи от младежкия състав на Юнайтед, който обаче се показаха на висота - освен Рашмор, холандецът използва и Гийерло Варела, Тимъти Фосу-Менса и Джеймс Уиър.

От друга страна анализаторите в Англия критикуваха остро Арсенал веднага след мача, тъй като селекцията на Арсен Венгер не демонстрира нужното желание на терена, за да спре Юнайтед и за поредна година тимът е заплашен от кризата, която обикновено го удря в края на февруари и началото на март. Това е втора поредна загуба за Арсенал, тъй като през седмицата лондончани паднаха с 0:2 у дома от Барселона в Шампионската лига.

Oще: англия  арсенал  висша лига  манчестър юнайтед  маркъс рашфорд