Челси си взе точката срещу Сити

Давид Силва и Серхио Агуеро се радват на гола на Сити срещу Челси
Лоик Реми изведе Челси напред малко преди почивката
Моуриньо не загуби този мач и авансът му пред Сити остана 5 точки Снимка: Getty Images
Моуриньо не загуби този мач и авансът му пред Сити остана 5 точки

Воденият от Жозе Моуриньо Челси изпълни стратегическата си задача в сблъсъка с шампиона във Висшата лига Манчестър Сити. Двата тима завършиха 1:1 на „Стамфорд Бридж" като зарадваха феновете си с ярки изблици в края на първото полувреме, когато паднаха двата гола, а през останалото време заложиха на тактическо „опипване" на противника и поредица пропуски.

Лоик Реми изведе Челси в 42 минута, като преди това Сити изпусна няколко възможности да излезе напред. Докато на резервната скамейка на столичани още се радваха, Сити изравни след страхотен удар на Серхио Агуеро, който беше отклонен във вратата от Давид Силва.

През първото полувреме Бранислав Иванович допусна поне две грешки, които можеха да доведат за гол на Сити, но след това точно Иванович изведе Реми, който откри резултата.

След почивката и особено в последните минути на мача Сити притисна сериозно домакините, но така и не успя да вкара втори гол. По указанията на Моуриньо Челси затвори играта в пазене на резултата и през второто полувреме Фернандиньо единствен получи шанс за гол кат стреля с глава, но играещият отлично в този мач Тибо Куртоа спаси.

След равенството в Лондон разликата между Челси и Сити остана 5 точки, а феновете на домакините имаха възможност да аплодират силната игра на своите, както и влизането като резерва на Франк Лампард в 76 минута в състава на Сити, но рекордьорът по голове за лондонския клуб този път не успя да обърне хода на мача в полза на своите.

Челси вече няма пълен актив у дома, а досега беше начело в тази класация заедно с Байерн, но в битката за титлата по-важното е, че Сити не успя да намали аванса на лидера.