Провал за Барса без Меси, остава зад Реал

Неймар яде фланелката си при поредния пропуск срещу Малага Снимка: Getty Images
Неймар яде фланелката си при поредния пропуск срещу Малага

Без отпадналия от състава в последния момент Лионел Меси, Барселона записа ялово 0:0 срещу Малага у дома.

Така каталунците изпуснаха шанса да се изкачат над Реал Мадрид в класирането преди мадридското дерби Атлетико-Реал по-късно тази вечер.

Меси не игра заради здравословен проблем, Барселона беше и без наказания Луис Суарес и контузения Иниеста. Иван Ракитич беше оставен на скамейката и влезе едва в края.

Още в 3-ата минута Барса вкара топката във вратата, но Пако Алкасер беше в засада и голът му не беше зачетен. Последваха доста положения за домакините, а вратарят на Малага Камени на няколко пъти се намесваше решително.

Гостите стигнаха до златен шанс да поведат в 57-та минута, когато Хуан Карлос излезе сам срещу Тер Щеген, но след като го финтира не успя да уцели опразнената врата.

В 69-ата минута Диего Йоренте получи директен червен картон за много грубо нарушение срещу Неймар и Малага остана с човек по-малко, но така и не успя да вкара след нови пропуски на Ракитич и Неймар. Домакините на два пъти искаха и дузпа, но не получиха такава. В последните секунди и Хуан Карлос получи директен червен картон за реплика към съдията и Малага остана с девет души, но времето за Барселона свърши.

Така каталунците остават втори в подреждането на точка зад Реал Мадрид.