Лестър е шампион! Лестър е шампион! Лестър е шампион!!!

Нека празниците в Лестър да започнат… сега!
Хари Кейн откри резултата в 35-ата минута, а до почивката Тотнъм вече водеше с 2:0 и изглеждаше, че трудно ще изпусне победата...
12 години по-късно, феновете на Челси искаха от своите любимци да помогнат на бившия си мениджър
Двубоят бе изпълнен с физически единоборства, раздадени лакти, груби влизания, дори Маурисио Почетино се наложи да влезе на терена, за да разтърве едно спречкване покрай тъчлинията
А феновете на Лестър чакаха...
И дочакаха. Резервата Еден Азар донесе равенството 2:2, с което и подари титлата на Лестър два кръга преди края на сезон 2015/16 във Висшата лига.

Лестър е шампион на Англия! Чудото се случи два кръга преди края на сезона във Висшата лига!

Вече бившият шампион на Премиършип, Челси, подари титлата на новия – Лестър.

Бившият отбор на Клаудио Раниери завърши 2:2 с Тотнъм у дома и така остави „шпорите” на седем точки зад Лестър два кръга преди края – преднина, която вече и на теория не може да бъде стопена.

В началото на мача обаче не изглеждаше така. Двубоят бе изпълнен с физически сблъсъци и бе учудващо, че двата отбора изобщо доиграха мача в пълен състав.

В края на полувремето Тотнъм взе комфортен аванс от два гола.

Първо – в 35-ата минута Хари Кейн получи прекрасен пас от Ламела и с точен удар пусна топката покрай Бегович.

Минута преди края грешка в средата на терена подари топката на Ериксен, който изведе Сонг сам срещу Бегович и кореецът направи резултата 2:0.

В последните секунди на частта пък цялата футболна агресия изби в сблъсък между Дани Роуз и Вилиан, в който дори Маурисио Почетино трябваше да се намесва, навлизайки на терена.

Дойде обаче почивката, а с нея – и обратът.

В игра се появи Еден Азар, а Тотнъм не напомни с нищо за играта си от края на първата част.

Домакините натиснаха още от началото. И в 58-ата минута Гари Кейхил изравни, възползвайки се от грешка в отбраната на Тотнъм след изпълнение на корнер.

Последваха нови силни минути за Челси и нови тежки физически сблъсъци.

Еден Азар най-накрая напомни за формата си от миналия сезон и след блестяща комбинация с Педро, заби прекрасен гол за крайното 2:2, с което и донесе титлата на Лестър.

Празненствата в Лестър вече започнаха, а кой ли знае каква е атмосферата в дома на Джейми Варди. Нападателят на Лестър бе събрал съотборниците си вкъщи, за да гледат заедно мача между Челси и Тотнъм и може да се обзаложим, че най-доброто парти в момента е точно там.

Дано някой е казал и на Клаудио Раниери, който замина за Италия, за да се види 96-годишната си майка, Рената. Да са живи и здрави, както се казва. А ние им пожелаваме силни сърца още дълги години, за да приемат без проблем подобни радостни емоции.