Реал покори Аноета и отново е на 4 т. зад Барса

Борха Майорал и Гарет Бейл отбелязаха головете за шампиона Снимка: Getty Images
Борха Майорал и Гарет Бейл отбелязаха головете за шампиона

Реал Мадрид победи Реал Сосиедад с 3:1 и записа първи успех в Ла лига от почти месец. „Кралете” се изравниха по точки с градския съперник Атлетико, като и двата тима имат по осем точки, на четири зад лидера Барселона.

Гостите започнаха силно и още в 19-ата минута Борха Майорал се разписа, възползвайки се от грешка в защитата. Сисиедад отговори бързо и след една бърза контра Алваро Одриосола засече топка, тя мина под плонжа на Навас и влезе в мрежата му.

Малко по-късно Одриосола можеше и да изведе домакините напред, но негов удар срещна напречната греда. Вместо това, малко преди края на първата част, левият бек имаше нещастието да си отбележи автогол, засичайки центрирана топка от Майорал в собствената си мрежа.

Втората част не започна по-различно от първата. 15 минути след подновяването на играта брилянтен пас на Иско изведе Бейл сам срещу Рули и уелсецът елегантно вдигна топката над плонжа му за 3:1.

В края тимът на Зинедин Зидан даде жертва на битката, която се водеше по целия терен през пълните 90 минути. Тео Ернандес, който замени наказания Марсело, получи контузия в рамото и без заменен, като все още не е ясно какво е състоянието му.

Въпреки загубата, Сосиедад все още е трети, на точка пред Реал и Атлетико, на една зад втория Севиля и на две зад Барселона, който е единственият отбор със 100-процентов актив след четвъртия кръг.