31.01.2017, 23:31 (обновена 01.02.2017, 00:08)
9080895

Снимка: © getty

Арсенал не успя да навакса пасива от първото полувреме.

Арсенал се издъни като домакин срещу Уотфорд 1:2, след като бе в серия от 7 поредни успеха над този съперник във Висшата лига. „Стършелите“ започнаха с летящ старт след голове на Юнес Кабул и Трой Дийни в първите 13 минути игра, а до края Иуоби намали пасива на своите, но „артилеристите“ така и не стигнаха до точката.

Уотфорд шокира домакините в 10-ата минута, когато Юнес Кабул стреля от фаул, топката рикошира в Аарън Рамзи и така Петър Чех нямаше шанс да реагира.Само 3 минути по-късно „артилеристите“ бяха на колене, след като Капу тръгна на солова акция и завърши с удар, вратарят на Арсенал спаси, но при добавката Трой Дийни бе безпогрешен.

В 20-ата минута лошите новини за футболистите на Венгер, който е наказан 4 срещи да не води тима си, продължиха – Рамзи напусна принудително след травма в прасеца.

До края на полувремето домакините опитаха да намалят пасива си, но така и не успяха и се прибраха в съблекалните при 0:2.

След почивката в игра влезе Тио Уолкът, който още в първите секунди имаше шанс да отбележи, но Гомес отново се намеси отлично.

В 54-ата минута Иуоби и Чембърлейн влязоха в ефектна комбинация, завършила с изстрел на първия, но Гомес плонжира и спаси. 3 по-късно обаче Санчес нахлу в наказателното, центрира меко на Иуоби и той с техничен удар в обратния ъгъл засече за 1:2.

„Топчиите“ продължиха да упражняват натиск до самия край на мача и стигнаха до няколко изгодни положения, но не успяха да се възползват и не се добраха поне до точка.

Същевременно Тотнъм завърши 0:0 като гост на Съндърланд, пропускайки шанса да дръпне пред Арсенал и двата тима имат по 47 точки, като „шпорите“ все пак са втори. След тях е Арсенал, а Ливърпул е четвърти с 45 точки след равенството с Челси.

Още резултати от кръга: Борнемут – Кристъл Палас 0:2; Бърнли – Лестър 1:0; Мидълзбро – Уест Бромич 1:1; Суонзи – Саутхемптън 2:1

Oще: алекс иуоби  английска висша лига  арсенал  арсен венгер  кръг  резултати  тотнъм  трой дийни  уотфорд  юнес кабул