Бундеслигата започна по познатия начин - с победа на Байерн

Левандовски вкара дежурния си гол, този път от дузпа

Новият сезон в Бундеслигата стартира по възможно най-очаквания начин, с победа на шампиона Байерн Мюхен.

Тимът на Карло Анчелоти победи с 3:1 Байер Леверкузен на "Алианц Арена" и започна с успех поредната кампания, в която е абсолютен фаворит за титлата в Германия.

След девет минути игра Байерн вече водеше. Себастиан Руди центрира от пряк свободен удар и друго ново попълнение - Никлас Зюле, засече с глава и откри резултата.

В 19-ата минута друг от новите, Корентен Толисо, също вкара с глава след подаване на Видал и направи 2:0.

В 53-ата минута Роберт Левандовски направи преднината на домакините класическа след точно изпълнена дузпа, а почетния гол за Леверкузен отбеляза Мехмеди в 65-ата минута.