Челси дръпна с 5 точки в Англия

Оскар и Челси играха много силно срещу Суонси
Ливърпул взе ценна победа срещу Астън Вила
Фелаини и Уилсон решиха победата на Юнайтед през второто полувреме

Челси разгроми Суонси с 5:0 като гост и увеличи на 5 точки аванса си на върха във Висшата лига. Тимът на Жозе Моуриньо не остави никакви надежди на домакините: Оскар откри в първата минута, Диего Коща удвои в 20-ата, а след това вкара още един в 34 минута. Само 120 секунди по-късно Оскар отбеляза за 4:0. След почивката развитието на мача не беше толкова драматично и Челси вкара само едно попадение - чрез Шюрле в 79 минута. Силната игра на Челси в нападение беше сериозно подпомогната и от поредицата грешки на защитата на Суонси. След тази загуба домакините остават на девето място, без победа в последните четири шампионатни мача.

В друг мач от кръга Манчестър Юнайтед успя трудно да надделее над опашкаря Куинс Парк Рейнджърс с 2:0. Двата гола вкараха Фелаини в 58 минута и Уилсон в 90-ата. Мениджърът на Юнайтед Луис ван Гаал обясни преди мача, че в тази среща Радамел Фалкао получава шанс да се наложи в състава.

Фелаини влезе като резерва, а голът му стана възможен след изтънчен пас на Антонио Валенсия. Преди почивката Фалкао отправи опасен удар, спасен от Роб Грийн, а Чарли Остин успя да измъчи Давид де Хея, но той спаси. Малко преди края Фалкао имаше шанс за гол след центриране на Уилсон, но не успя да вкара.

Също с 2:0 Ливърпул спечели гостуването си на Астон Вила - голове на Борини и Ламбърт в 24 и 79 минута. Това се оказа четвърта победа за Ливърпул в последните пет шампионатни мача, а Вила записа седми мач без победа.

Фабио Борини вкара първия си гол за сезона след пас на Джордън Хендерсън, а загубата на Вила увеличи напрежението върху мениджъра на клуба Пол Ламбърт.

Играчите на Вила имаха няколко шанс да изравнят, но голът на Рики Ламбърт с удар от 18 гола осигури победата на Ливърпул.

В другите мачове Бърни падна у дома от Кристъл Палас с 2:3, Лестър загуби като домакин от Стоук Сити с 0:1, а Тотнъм победи с 2:1 Съндърланд.