Рууни се събуди с хеттрик срещу Брюж | sportcafe.bg

Рууни се събуди с хеттрик срещу Брюж

26.08.2015, 23:44 (обновена 26.08.2015, 23:47)
Брюж - Юнайтед 0:4

Уейн Рууни отбеляза хеттрик за победата на Манчестър Юнайтед с 4:0 над Брюж в плейофния реванш за влизане в групите на Шампионската лига

Манчестър Юнайтед се класира за груповата фаза на Шампионската лига след разгромен успех с 4:0 над Брюж в плейофния реванш и след 3:1 на „Олд Трафорд” продължават към групите на най-престижния европейски клубен турнир.

Уейн Рууни сложи край на сушата си от 10 мача без попадение със стил. Английският нападател отбеляза хеттрик за успеха на „червените дяволи” и така задмина сър Боби Чарлтън по отбелязани три и повече попадения в един мач.

Рууни вече има осем хеттрика за Юнайтед, докато сър Боби Чарлтън остава със седем. Това бе и първият хеттрик в европейските клубни турнири за англичанина от 2004 година насам.

Крайното 4:0 за Юнайтед оформи Андер Ерера след асистенция на Бастиан Швайнщайгер. Влезлият като резерва Чичарито можеше да направи резултата 5:0, но девет минути преди края на редовното време мексиканецът пропусна дузпа.

Така, след година прекъсване, тимът от „Олд Трафорд” отново се завръща в най-престижния европейски клубен турнир. Жребият за груповата фаза е в четвъртък от 18:45 часа българско време в Монако.

Oще: андер ерера  бастиан швайнщайгер  брюж  групова фаза  квалификации  манчестър юнайтед  олд трафорд  сър боби чарлтън  уейн рууни  хавиер ернандес  хеттрик  чичарито  шампионска лига