Чочев титуляр за Палермо, Рома се провали у дома

Ляич донесе точка на Рома с 2 гола.

Ивайло Чочев за трети път през сезона бе титуляр за Палермо в Серия "А" и изигра пълни 90 минути при гостуването на Торино. Мачът завърши 2:2 и се затвърди традиция тимът от Сицилия да не губи, когато започва с българина в стартовия състав.

Чочев остана на терена 90 минути, което досега не му се бе случвало в новия клуб. Явно младокът си стъпва на краката след трансфера от ЦСКА и ще бъде използван все по-активно от треньора Джузепе Якини.

Палермо е 11-и в класирането с 18 точки.

По-рано в събота Рома изпусна златен шанс да намали аванса на лидера Ювентус, като едва се спаси от домакинска загуба срещу Сасуоло - 2:2. Гостите водеха с 2:0 до 78-ата минута, но две попадения на Адем Ляич донесоха точка на римляните.

Така обаче те изпуснаха да се възползват от 0:0, което Ювентус направи в петък с Фиорентина, и разликата остава 3 т. в полза на "Старата госпожа".