5 извода след Барса - Атлетико

Барса може да съжалява за изпуснатата победа...
1. Барселона не е същият отбор без всички представители на триото МСН на терена
Видя се отново, както и при загубата от Алавес. Тогава Луис Енрике бе дал почивка на Меси и Суарес. Двамата влязоха в началото на второ полувреме, но не успяха да влязат бързо в мача и не остана време за обрат. Същото се случи и срещу Атлетико. Голът на „дюшекчиите” падна минута след като Меси бе заменен. Изглеждаше сякаш самото излизане на аржентинеца повлия психически на каталунците, които след това така и не намериха път към вратата на Облак за втори гол.
Снимка: getty
2. Атлетико отново не победи на „Камп Ноу”, но и не загуби
Атлетико няма победа на „Камп Ноу” вече повече от 10 години. Но за първи път от 2014-а си тръгна с нещо повече от загуба. Ненужната грубост в играта на „дюшекчиите” все повече отстъпва място на пълното себераздаване и тичане 90 минути. Четири жълти картона за играчите на Диего Симеоне си е постижение в такъв мач – още повече, че три от тях дойдоха след изравнителния гол. След отстраняването на Барселона в Шампионската лига миналия сезон, феновете на каталунците вече се питат дали Атлетико най-накрая не е намерил лекарството за (частичен) успех в дербито.
3. Фернандо Торес този път не вкара
Любомото Хлапе този път не успя да накаже любимия си съперник. Трябва да се спомене обаче, че Фернандо Торес бе оставен на резервната скамейка и игра само половин час срещу Барса. Само минута след влизането му обаче другата част от двойната смяна, която направи Диего Симеоне – Анхел Корея – се разписа, с което донесе и точката. 32-годишният Торес остана с 11-те си гола срещу Барса, но ще има време за №12 по-късно през сезона – на „Висенте Калдерон”.
4. Грешката на Машчерано се оказа с цената на две точки
Луис Енрике все още не може да напипа точната формула в отбрана. Продължава да ротира състава си и срещу Атлетико реши да започне с Машчерано като партньор на Пике в центъра на защитата. Подхлъзването на аржентинеца помогна на Корея да се разпише само минута след като се бе появил на терена. Разбира се, ще трябва време на Юмтити и Дин да се впишат в схемата на игра на Барса, но може би е крайно време Енрике да започне да ги „хвърля” и в големите мачове.
5. Липсата на Меси няма да е фатална
Контузията на Лео Меси не е особено сериозна, но ще изкара аржентинеца от игра за три седмици. Въпреки че точно неговата липса бе една от причините каталунците да не вземат мача срещу Атлетико, на Барса предстоят леки мачове – срещу Спортинг Хихон и Селта Виго от Примера, както и двубоя срещу Борусия Мьонхенгладбах в Шампионската лига. Дори без Меси, Барса не би трябвало да има проблеми. Освен ако кризата от мача с Алавес не се повтори…

Този път нямаше изгонени, какъвто бе случаят в последните две гостувания на Атлетико на „Камп Ноу” и „дюшекчиите” си тръгнаха с точка след равенство 1:1 в гостуването на Барселона.

Благодарение на изненадващото реми на Реал срещу Виляреал у дома, което попречи на „кралете” да подобрят рекорда на Барса за поредни победи в Примера, преднината на „белия балет” в класирането не се увеличи.

Реал води с 13 точки след пет изиграни кръга, Барса е трети с три по-малко, на още точка назад на четвъртото място е Атлетико.

Притесненията около контузията на Лео Меси, който бе заменен принудително в началото на втората част, се потвърдиха и аржентинецът ще отсъства три седмици.

Атлетико отново не успя да победи на „Камп Ноу” и негативната им серия като гост на Барселона продължава вече повече от 10 години. Но Диего Симеоне може да бъде доволен от представянето на своите футболисти.

В галерията вадим 5 извода от равенството между Барса и Атлетико и какво ще означава за каталунците да играят без голямата си звезда в следващите три мача.