Тоти изпрати Рома на полуфинал срещу Лацио

Тоти осигури две издания на дербито на Рим, които ще определят единия финалист за Купата на Италия Снимка: Getty Images

С трудно 2:1 над Чезена Рома се класира на полуфинал за Купата на Италия.

В домакинството си на втородивизионния отбор "джалоросите" държаха инициативата, но стигнаха до победата в самия край благодарение на своята легенда Франческо Тоти.

Макар че Рома беше по-добрият отбор, Чезена също имаше шансове през първото полувреме и на два пъти Алисон трябваше да се намесва решително на вратата.

След почивката Строотман имаше шанс да вкара за Рома при добавка след шут на Наинголан, но се размина с топката пред опразнената врата. Пропуски направиха Тоти и Джеко преди най-сетне босненецът да открие резултата в 68-ата минута.

Тогава Наинголан намери в коридор Ел Шараави, а той веднага пусна за Джеко в наказателното и нападателят отблизо направи 1:0 за Рома.

Мачът обаче не стана по-лесен за римляните. В 73-ата минута Гаритано изравни за Чезена след груба грешка на вратаря Алисон, изпуснал топката при рутинно излизане пред малкото наказателно поле. Само няколко минути по-късно Тоти отправи страховит удар от фаул, но Алиарди спаси.

В 95-ата минута реферът даде дузпа за Рома за нарушение на вратаря Алиарди срещу Строотман.

Естествено, зад топката застана Тоти и с точен удар донесе победата и класирането на своя отбор.

Така на полуфинала за Купата на Италия предстоят две издания на римското дерби между Рома и тима на Лацио, който вчера отстрани Интер на четвъртфинала. Мачовете са на 1 март и 5 април.

В другия полуфинал съперници са Ювентус и Наполи.