Интер спечели битката за Италия срещу Юве

Интер записа първа победа над Юве от 2010-а насам.

След повече от 6-годишна суша Интер най-накрая хвана ръка в Дербито на Италия срещу Ювентус и повали торинския съперник с 2:1 в двубой от 4-ия кръг на Калчото.

Ювентус започна без Гонсало Игуаин и на негово място се появи Марио Манджукич, но фокусът падна върху друг нападател на гостите - Пабло Дибала. Той пропусна голяма част от добрите положения за шампионите, а в най-чистото Сами Хедира прати топката с глава в ръцете на вратаря Самир Ханданович.

Ювентус поведе в 66-та минута с гол на Щефан Лихтщайнер след центриране на Алекс Сандро, но Интер отговори само две минути по-късно.

Мауро Икарди се разписа с глава след подаване на Евер Банега от ъглов удар, а Иван Перишич спечели трите точки за домакините десет минути по-късно, когато беше точен за крайното 2:1 след асистенция на Икарди.

Игуаин се появи в игра 16 минути преди края и моментално пред него се откри добър шанс за гол, но той пропусна и Ювентус загуби.

Домакините пък завършиха мача с човек по-малко, след като Банега беше изгонен с втори жълт картон в добавеното време.