Безмилостен Юнайтед надви Арсенал в спиращо дъха дерби

Лингард е повел танците в Юнайтед след първия от двата си гола за победата Снимка: Getty Images
Лингард е повел танците в Юнайтед след първия от двата си гола за победата

В спиращо дъха дерби от Висшата лига Манчестър Юнайтед удари Арсенал с 3:1 на "Емирейтс".

Двата тима изнесоха спектакъл на страхотна скорост с множество положения, а невероятен Давид де Хеа на вратата на "червените дяволи" беше основният фактор за победата, правейки рекордните 14 спасявания, 12 от тях само в рамките на първите две третини от мача.

Още до 11-ата минута Юнайтед дръпна с 2:0 след непростими грешки в защитата на Арсенал. В 4-ата минута "топчиите" сгрешиха пас в своята половина, а Антонио Валенсия комбинира с Погба и след като французинът го изведе отдясно на вратата, откри резултата между краката на Петър Чех.

В 11-ата минута Мустафи загуби топката, Марсиал направи триково подаване и Джеси Лингард завърши контраатаката покрай Чех за 2:0.

Впоследствие и Арсенал започна да създава положения и като по чудо не успя да отбележи до края на полувремето.

В 20-ата минута Лаказет пропусна, в 32-ата Ашли Йънг изби от голлинията след карамбол, после Де Хеа отклони топката и тя се отби в гредата, а Гранит Джака не уцели вратата при добавката.

Де Хеа беше блестящ и при шутове на Бейерин и Колашинац и отклонена топка от собствения му съотборник Лукаку.

В началото на второто полувреме натискът на Арсенал най-сетне доведе до гол. В 49-ата минута Санчес изведе Рамзи зад защитата, а уелсецът върна към Лаказет, който направи 1:2.

Юнайтед имаше страхотен шанс малко след това, но Чех отклони в гредата удара на Лингард. После събитията пак се пренесоха на отсрещната врата, където Де Хеа отрази шут на Иуоби. Вратарят беше герой и с още две поредни спасявания отблизо, първо при удар на Лаказет, и после при добавка на Санчес.

В 63-ата минута поредна блестяща контра на Манчестър Юнайтед им донесе трети гол.

Погба проби отдясно, финтира Косчелни и поднесе на Лингард пред празната врата, който не пропусна да вкара втория си гол в мача - 3:1.

В 74-ата минута обаче Погба протегна опасно крак, настъпи лошо Бейерин и Андре Маринър го изгони с директен червен картон - така един от героите за Юнайтед пропуска дербито срещу Манчестър Сити следващата седмица.

В 87-ата минута съдията проспа чиста дузпа за нарушение на Дармиан срещу Дани Уелбек.

С успеха Юнайтед събра 35 т. на второто място и изостава на пет от лидера Манчестър Сити, който утре посреща Уест Хем. Арсенал падна на петата позиция с 28 т.