Сити излезе трети, Съндърланд спря Ливърпул

Дефоу се разписа на два пъти от дузпи срещу Ливърпул.

След загубата на "Анфийлд роуд" преди няколко дни, Манчестър Сити се завърна на победния път след трудно 2:1 над гостуващия Бърнли.

"Гражданите" играха близо час с човек по-малко, след като Фернандиньо получи червен картон в 32-та минута.

С голове на Гаел Клиши и Серхио Агуеро след почивката обаче Сити взе важни три точки, с които временно излезе на трета позиция, изпреварвайки Арсенал.

Лондончани обаче са с мач по-малко, а във вторник гостуват на Борнемут.

Ливърпул на два пъти повеждаше на Съндърланд, но се добра само до 2:2 на североизток.

Тимът на Юрген Клоп е втори - на 5 пункта зад Челси, който в сряда играе дерби с Тотнъм.

Даниел Стъридж и Садио Мане бяха точни за "червените", но след две точни дузпи на Джърмейн Дефоу Съндърланд си осигури точка.