Моуриньо "загуби" от Венгер, а Арсенал са крадци - какво научихме след дербито | sportcafe.bg

Моуриньо "загуби" от Венгер, а Арсенал са крадци - какво научихме след дербито

19.11.2016, 18:13 (обновена 22.11.2016, 13:04)

1 от 5 снимки Назад Напред

Манчестър Юнайтед - Арсенал 1:1

1.В Юнайтед се чувстват като след загуба – и има защо

„Това е като загуба”, заяви Моуриньо след мача. „Когато Де Хеа е във ваканция, когато Чех е направил две или три много добри спасявания, а ти имаш пълен контрол и допуснеш гол късно, чувството е като след загуба”. Трите точки щяха да са много важни за Юнайтед и да ги качат на петото място в шампионата. Сега изпуснатите точки в първенството изглеждат твърде много, докато отборът остава на незавидното шесто място. А на излизане от пресконференцията Моуриньо заключи „Най-сетне загубих от Арсен”...

Жозе Моуриньо обясни какъв късмет са извадили от Арсенал, за да достигнат до равенството 1:1 с неговия Манчестър Юнайтед.

В днешното дерби от Висшата лига Хуан Мата откри за домакините през второто полувреме, но минута преди края Оливие Жиру изравни с глава с единствения точен удар за „топчиите" в мача.

Юнайтед изглеждаше по-добрият отбор, но загуби нови ценни точки в първенството. В същото време, Арсенал игра твърде неубедително и показа стари слабости.

Какви изводи могат да се направят за двата отбора след мача? Вижте ги в галерията.

Oще: англия  андре маринър  арсенал  арсен венгер  висша лига  гол  дерби  дузпа  жозе моуриньо  извода  изводи  какво научихме  крадци  късмет  манечстър юнайтед  олд трафорд  оливие жиру  открадна  смени  смяна  хуан мата  юнайтед