Роналдо с нов хеттрик, вкарва на всеки 50 минути

Кристиано лети пред вратата на Селта, но този път не вкарва. Всеки път, когато португалецът е с топката, се очаква да падне гол.

Кристиано Роналдо наниза нов хеттрик - негов четвърти за сезона, и сам победи Селта с 3:0 на "Сантяго Бернабеу. Победата е 18-а поред за Реал, който изравни рекорд на Барселона и чака да го подобри във вторник, когато жертвата изглежда ясна - българския шампион Лудогорец в мач от Шампионската лига. Срещу Разград може да дойде 19-та поредна победа.

Роналдо заби от дузпа преди почивката и добави още два гола след нея, а статистиката му е просто убийствена - 23 гола в 13 мача за първенство тази есен, като вкарва на всеки 50 минути.

Общо за сезона Роналдо има 31 гола, като е вкарал и 2 за Суперкупата на Европа, 4 в групите на Шампионската лига и 2 за националния тим на Португалия.

Реал води в класирането с 36 точки, а вторият Атлетико има 32, след като победи с 2:0 като гост Елче. Трети е Барселона с 31 т., но каталунците имат мач по-малко, който ще изиграят в неделя като домакин на Еспаньол.