Италия се разби в шведския бетон и е аут от Мондиал 2018! | sportcafe.bg

Италия се разби в шведския бетон и е аут от Мондиал 2018!

13.11.2017, 23:36 (обновена 14.11.2017, 00:23)
Италия - Швеция 0:0

Голям провал за Италия, Буфон ще пропусне Световното и след мача обяви, че се оттегля от националния тим

Италия е аут от Световното първенство през 2018 г.!

"Скуадра адзура" ще пропусне най-големия футболен форум за пръв път от 1958 г., след като стигна само до 0:0 срещу Швеция в реванша от баражите за класиране.

Швеция спечели с 1:0 първата среща у дома, а на "Сан Сиро" тази вечер предимно се защитаваше и удържа именития съперник, с което си спечели виза за Световното в Русия.

Домакините поискаха дузпа още в началото, но съдията Антонио Матеу Лаос си замълча. Италия натискаше, но играеше разпиляно и безидейно, а Швеция чакаше възможности за контраатаки.

В 40-ата минута Чиро Имобиле пропусна изгодно положение, малко след това същото направи и Флоренци.

През втората част картината на терена не се промени много. Атаките на Италия оставаха безплодни, не помогна и влизането на Ел Шараауи, Белоти и Бернардески.

Към края натискът на "скуадрата" доведе до още няколко положения, но на нападателите им липсваше точност, а Робин Олсен беше на мястото си на шведската врата.

Така Италия записа един от най-големите провали в историята на националния си отбор и едва за втори път пропуска да се класира на Световно първенство.

Oще: аут  бараж  бетон  джанлуиджи буфон  исторически  италия  квалификации  мондиал 2018  провал  реванш  световно първенство  скуадра адзура  фиаско  швеция