Арсенал и Тотнъм се препънаха

Месут Йозил и компания загубиха мача срещу Суонси, който на всяка цена трябваше да спечелят

Преследвачите на Лестър в челото на Висшата лига стъпиха накриво вчера - Арсенал се провали срещу Суонси, а Тотнъм падна от Уест Хем в страхотен лондонски сблъсък.

Тимът на Арсен Венгер загуби мач, който задължително трябваше да спечели и след 1:2 срещу уелсците вече е на 6 точки от Лестър и на 3 зад Тотнъм. Арсенал вече има три поредни загуби за първи път от 2010 година насам, а клишето за кризата, която удря тима в края на февруари и началото на март все повече притеснява феновете на отбора.

Домакините откриха в 15-ата минута с гол на Джоуел Кембъл, но 32-ата Уейв Раутлидж изравни. Последвалият натиск на Арсенал не доведе до нов гол, а когато домакините заложиха на още по-атакуваща игра, това даде възможност на Суонси да контраатакува и това реши мача.

15 минути преди края Суонси си осигури победата с помощта на грешка на вратаря на Арсенал Петер Чех - той излезе неразчетено при центриране на Сигурдсон, размина се с топката и Ашли Уилямс вкара.

„Чуковете" пък удариха с 1:0 Тотнъм в мача, след който Тотнъм можеше да изпревари Лестър по голова разлика на върха. Лондонското дерби се получи много оспорвано, а голът на Антонио в 7-ата минута се оказа единственото попадение. Тотнъм игра слабо през първото полувреме и можеше да получи още голове, а след почивката Хари Кейн пропусна няколко чисти положения.

В друг мач от кръга Манчестър Юнайтед победи Уотфорд - възраждането на тима на Луис ван Гаал продължава и „червените дяволи" се изравниха по точки със Сити в битката за място в Топ 4. Голът вкара Хуан Мата в 84-ата минута на мача със страхотен удар от границата на наказателното поле.