Мане върна Ливърпул на правия път и сломи Тотнъм

Двата гола на Мане в 16-ата и 18-ата минута бяха достатъчни, за да решат мача. Важното е и че Ливърпул отново изглеждаше застрашително Снимка: Getty Images

С два гола на Садио Мане Ливърпул удари Тотнъм с 2:0 на "Анфийлд" в дербито на кръга във Висшата лига.

След ужасна серия от една победа, четири равенства и пет загуби от началото на 2017 г., днес мърсисайдци се събудиха и надиграха убедително "шпорите", за да се завърнат поне временно на четвъртото място в класирането.

Домакините пресираха от самото начало и агресията им даде резултат, като Тотнъм допусна редица грешки при изнасянето и разиграването на топката, оказали се фатални за крайния резултат.  В 16-ата минута Виктор Уаняма изгуби топката в центъра и Ливърпул направи бърза контра, при която Садио Мане беше изведен само срещу Лорис и с безпощаден шут го преодоля за 1:0.

Само две минути по-късно Ерик Дайър загуби топката твърде близо до вратата си, Мане му я отне и веднага изведе Лалана отдясно. Лорис спаси шута на Лалана, а после и добавката на Роберто Фирмино, но топката се върна в Мане и с ножичен удар отблизо сенегалецът направи 2:0.

В следващите минути отново Мане можеше да вкара още два гола, но и в двата случая Уго Лорис се намеси решително.

След средата на полувремето Ливърпул също направи грешка в защита, но Хюн-Мин Сон от добра позиция шутира право в Симон Миньоле. При последвалия ъглов удар ключова изява на Лукас Лейва предотврати гол за Тотнъм.

През второто полувреме двата тима продължиха да създават добри положения, но нов гол не падна. Коутиньо беше близо до попадение в 74-ата минута, но ударът му по земя не намери вратата. Малко преди края нова грешка в защита за Тотнъм можеше да доведе до трети гол във вратата им, но Вайналдум не успя при прехвърлящия удар срещу напусналия вратата си Лорис.

След победата Ливърпул вече е четвърти с 49 т., колкото има и петият Манчестър Сити. Тотнъм остава на второ място, макар и само с точка повече, а на третата позиция е Арсенал, също с 50 т. Шестият Манчестър Юнайтед е с 48, така че борбата за топ 4 става все по-оспорвана.