Стоичков: От 10 години не съм гледал по-слабо Ел Класико

Христо Стоичков не бе доволен нито от качеството на дербито, нито от представянето на големите звезди Роналдо и Меси Снимка: Getty Images

Христо Стоичков бе сред ВИП гостите на Барселона за мегадербито срещу Реал на "Камп Ноу", завършило разочароващо за каталунците 1:1.

Реал се спаси от загубата, благодарение на гол в последните секунди на капитана Серхио Рамос, и запази преднината си от шест точки на върха пред каталунците.

"От десет години не съм гледал по-слаб като качество мач между Барселона и Реал - коментира Стоичков специално за "Труд". - Не е критика от моя страна. Ел Класико отдавна е вдигнало летвата високо горе, защото играят най-силните футболист в света. Но невинаги дори тези мегазвезди могат да направят спектакъл, какъвто очакваме. През първото полувреме Реал игра по-добре. След почивката превъзходството беше за Барса. Факт е, че ние имахме повече чисти положения. И дербито трябваше да се реши по-рано. Но поглеждайки глобално върху събитията на терена, то резултатът е справедлив.

Всички питат къде бяха Лео Меси и Кристиано Роналдо. Просто и те бяха част от сивотата, която ни предложи това издание на Ел Класико. Двамата са сложили своя отпечатък върху мача завинаги и никой не може да им го отнеме. Просто не беше техният ден".

"Барселона не е загубила титлата на Испания. Напротив! Шест точки не са особено голяма преднина, тъй като още не сме дошли и до Коледа. Реал има по-тежка програма в следващите месеци. Толкова много точки има да се разиграват. Ще дойдат елиминациите в Шампионската лига. Ако някой си е помислил, че вече е шампион, може само да се подведе фатално. Аз вярвам, че Барселона ще играе все по-добре и ще навакса преднината.

Най-хубавото нещо, което видях, бяха всички тези 100 000 души на "Камп Ноу". Заради тях Ел Класико е мач №1 в света. Никога няма да забравя емоциите, когато и аз бях на терена."