Рома вече е само на една точка от Ювентус

Рома ще се опита да прекрати хегемонията на Ювентус.

Преследването на върха в Калчото става все по-интересно, след като Рома се доближи на една точка от водача Ювентус. Старата госпожа завърши 1:1 у дома със Сампдория, докато "вълците" си тръгнаха с успех с 1:0 като гост на Дженоа.

Раджа Наинголан бе героят за Рома, отбелязвайки победно пет минути преди края на първото време за римляните. До голяма степен мачът на "Мараси" бе предопределен от ранния червен картон на Матия Перин, който остави съотборниците си да играят с човек по-малко цял час. Нещо повече - за нарушението бе отсъдена дузпа в полза на гостите, но Миралем Пянич не успя от бялата точка. Все пак Наинголан дари трите точки на Рома.

В обедния неделен двубой Ювентус и Сампдория не излъчиха победител. Юве поведе в резултата още в 12-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар ниският 33-годишен френски защитник Патрис Евра надскочи всички и с глава изпрати топката в мрежата на аржентинския вратар на гостите Серхио Ромеро - 1:0 за Ювентус.

На почивката сръбският треньор на Сампдория и бивш югославски национал Синиша Михайлович смени сръбския полузащитник Никица Кръстевич с голмайстора на отбора Маноло Габиадини, неочаквано оставен на резервната пейка.

И само след шест минути Маноло Габиадини с отличен удар изпрати топката в мрежата на легендарния Джанлуиджи Буфон - 1:1. Това бе шестият гол на Маноло Габиадани в италианското футболно първенство.

Ювентус - Сампдория - 1:1
Дженоа - Рома - 0:1
Парма - Каляри - 0:0
Удинезе - Верона - 1:2