Юнайтед отново не впечатли, но се класира напред в Лига Европа

Мхитарян отбеляза първия си гол за Юнайтед и даде надежди след трудното си начало с червената фланелка Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа пестелива победа с 2:0 в гостуването на Заря Луганск в последен мач от група А на Лига Европа.

С успеха "червените дяволи" си осигуриха класирането на 1/16-финалите в турнира, но останаха на второ място в групата заради победата на Фенербахче с 1:0 над Фейенорд. Така турският отбор запази първото си място и е сред потенциалните съперници на българския Лудогорец в следващата фаза, докато Юнайтед няма как да се падне с разградчани на 1/16-финала.

В Луганск Манчестър Юнайтед отправи над 10 удара към вратата на домакините още през първото полувреме, но уцели вратата само в три от тях, като най-опасен беше този на Погба в 19-ата минута. Преди това на отсрещната врата и Ромеро трябваше да се намесва и да спасява удар на Харатин.

Три минути след почивката гостите откриха резултата. След загубена от Заря топка в центъра Хенрик Мхитарян направи самостоятелен пробив, мина през няколко противникови футболисти и вкара първия си гол за Юнайтед.

Крайното 2:0 фиксира Златан Ибрахимович две минути преди края, след като беше изведен от Погба в идеална позиция сам срещу вратаря.

Тимът на Жозе Моуриньо ще научи своя съперник за следващата фаза на жребия в понеделник.