Юнайтед унищожи Галатасарай, Ибра вкара брилянтно

4 минути трябваха на Златан, за да даде аванс на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед постигна втора победа под ръководството на Жозе Моуриньо. В третия си предсезонен мач "червените дяволи" разгромиха с 5:2 турския Галатасарай.

Двубоят, който се игра в шведския град Гьотеборг, започна по най-добрия начин за Юнайтед, след като новото попълнение Златан Ибрахимович се разписа.

В четвъртата минута шведският таран получи отлично центриране отдясно на от Антонио Валенсия и с марков ножичен удар откри резултата.

До почивката обаче Галатасарай показа по-добра игра и успя да стигне до обрат. В 22-ата минута Синан Гюмюш засече центриране от фаул на Уесли Снайдер и изравни, а в 40-ата минута португалският халф Брума вкара втори гол за Галатасарай с хубав удар от границата на наказателното поле.

В 56-ата минута капитанът на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни изравни след подаване на Валенсия, а три минути по-късно десетката на Юнайтед направи обрата пълен, след като реализира от дузпа.

Резервата Маруан Фелайни покачи на 4:2 в полза на Юнайтед в 62-ата минута с параболичен удар с глава, а Хуан Мата се разписа за 5:2 в 74-ата минута с удар от близка дистанция.

Следващата проверка на Юнайтед е на 3 август срещу Евертън в Манчестър, като двубоят ще бъде своеобразен бенефис на Рууни, който е юноша на "карамелите".

До този момент Юнайтед изигра още два контролни мача през лятото. Първо бе победен втородивизонният Уигън с 2:0, а след това тимът отстъпи с 1:4 пред германския вицешампион Борусия Дортмунд.