Реал разнищи Севиля за едно полувреме

Хамес Родригес вкара два гола за победата с 3:0 над Севиля Снимка: Getty Images
Хамес Родригес вкара два гола за победата с 3:0 над Севиля

Реал Мадрид победи Севиля с 3:0 в първи 1/8-финал от Купата на краля. И трите попадения паднаха през първото полувреме, когато „белите” не дадоха абсолютно никакъв шанс на съперника.

Хамес Родригес откри резултата още в 11-ата минута със страхотен удар от границата на наказателното поле. 18 по-късно Рафаел Варан удвои преднината на домакините, а минута преди края на полувремето отново Хамес направи резултата класически, разписвайки се от дузпа.

Зинедин Зидан отбеляза по подобаващ начин първата си годишнина начело на Реал. Французинът пое „кралете” точно преди 12 месеца, а това бе 42-рата му победа в общо 54 мача.

През второто полувреме не видяхме повече голове и резултатът остана 3:0.

Реваншът е на 12-и, а още три дни по-късно двата отбора отново ще се изправят един срещу друг на „Рамон Санчес Писхуан”, но в сблъсък от Примера дивисион.